Оголошення!

 

У 2021 році Центр вертебрології і реабілітації продовжує свою роботу (з дотриманням протиепідемічних заходів).

Проводяться консультації вузьких спеціалістів, стаціонарне та амбулаторне лікування.

 

Дорожня карта

Департаментом праці та соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації та обласним військовим комісаріатом підготовлено проект Програми соціальної підтримки громадян, які прибувають з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, у 2014 році (далі – Програма).

Однією із складових Програми є забезпечення проведення лікування та медичної реабілітації військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції.

Програма передбачає надання медичної допомоги (амбулаторної, стаціонарної, психологічної, фізичної, психічної), проведення відновного лікування та реабілітаційних заходів.

Комітет ВООЗ (1980р.) дав визначення медичної реабілітації: реабілітація - це активний процес, метою якого є досягнення повного відновлення порушених внаслідок захворювання або травми функцій, або, якщо це нереально, - оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу інваліда, найбільш адекватна інтеграція його в суспільстві. Таким чином, медична реабілітація включає заходи щодо попередження інвалідності під час захворювання і допомогу індивіду у досягненні максимальної фізичної, психічної, соціальної, професійної та економічної повноцінності, на яку він буде здатний в рамках існуючого захворювання. Серед інших медичних дисциплін реабілітація займає особливе місце, оскільки розглядає не тільки стан органів та систем організму, а й функціональні можливості людини в її повсякденному житті після виписки з медичної установи. Згідно з міжнародною класифікацією ВООЗ, прийнятої в Женеві в 1980 році, виділяють такі рівні медико-біологічних і психосоціальних наслідків хвороби і травми, які повинні враховуватись при проведенні реабілітації: пошкодження (impaiment англ.). Будь-яка аномалія чи втрата анатомічних, фізіологічних, психічних структур чи функцій; порушення життєдіяльності (disability англ.) - що у результаті пошкодження, втрати чи можливості здійснювати повсякденну діяльність в манері чи межах, що вважаються нормальними для людського суспільства; соціальні обмеження (handicap англ.) - що у результаті пошкодження і порушення життєдіяльності обмеження і перешкоди для виконання соціальної ролі, вважається нормальною для даного індивіда. В останні роки в реабілітацію введено поняття "якість життя, пов’язана із здоров'ям" (healthrelated quality of life, англ.). При цьому саме якість життя розглядають як інтегральну характеристику, на яку треба орієнтуватися в оцінці ефективності реабілітації хворих та інвалідів. Правильне уявлення про наслідки хвороби має принципове значення для розуміння суті медичної реабілітації та спрямованості реабілітаційних впливів.

Пацієнту, якому необхідно визначити обсяг реабілітаційних заходів, потрібно звернутись до консультативно-діагностичної поліклініки Житомирської обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського, яка розташована за адресою: м. Житомир, вул. Червоного Хреста, 3, до реєстратури (вікно №8), можливий консультативний прийом до спеціалістів консультативно-діагностичної поліклініки за телефоном 43-87-34. Графік прийому спеціалістів поліклініки з 9.00 до 15.30, крім суботи та неділі.

У разі необхідності проведення реабілітаційних заходів, обсяг та місце проведення реабілітації визначається:

 1. заступником головного лікаря з поліклінічної роботи Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського (кабінет №209) Сич Наталією Омелянівною (телефон 43-87-42),
 2. заступником головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Житомирської обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського (кабінет №208) Павлусенком Олегом Вікторовичем (телефон 43-87-33) спільно із профільними спеціалістами. 

Огляд учасників антитерористичної операції проводиться в кабінеті №202. За результатами проведеного обстеження видається консультативний висновок із наступним скеруванням пацієнта до закладу, в якому буде проводитись реабілітація.

Поступлення осіб на медичну реабілітацію в заклади охорони здоров’я Житомирської області можливе:

 1. Переведення поранених та постраждалих з військових шпиталів на подальше лікування та реабілітацію в цивільні заклади охорони здоров’я області.
 2. Учасники антитерористичної операції звільнені з лав військових сил за направленням лікаря за місцем проживання.
 3. По самозверненню.

Медична реабілітація забезпечується в лікувально-профілактичних закладах третинного і вторинного рівнів надання медичної допомоги.

Для проведення медичної реабілітації на вторинному рівні медичної допомоги задіяно - 26 лікувально-профілактичних закладів міст і районів області.

На третинному рівні медичної допомоги:

 • обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського – 55 ліжок;
 • обласний госпіталь ветеранів війни - 48 ліжок;
 • обласна психіатрична лікарня № 1 – 30 ліжок;
 • обласний медичний центр вертебрології і реабілітації - 10 ліжок;
 • КП «Обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» - 50 ліжок;
 • обласний наркологічний диспансер – 10 ліжок.