Оголошення!

 

У 2021 році Центр вертебрології і реабілітації продовжує свою роботу (з дотриманням протиепідемічних заходів).

Проводяться консультації вузьких спеціалістів, стаціонарне та амбулаторне лікування.

 

Радонолікування

Радон – природний потенціал для відновлення здоров’я

Центр вертебрології і реабілітації надає професійну медичну допомогу при захворюваннях опорно-рухового-апарату, здійснює успішні реабілітаційні програми.

Крім того, медичний заклад надає пацієнтам чудову можливість пройти курс радонолікування. Саме в Житомирі, на околиці міста знаходиться, одне з найкращих в країні, природне джерело радонової води.

Більше ста років тому зведено лікувальний радоновий корпус. Звідусіль з’їжджалися хворі, аби відчути на собі цілющі властивості радону. Нині по вул. Жуйка, 41 розташована реконструйована будівля, у якій продовжується відновлювання здоров’я багатьох відвідувачів. Незважаючи на те, що поряд розташована жвава автотраса, при наближенні до радонового корпусу відчувається затишна та спокійна атмосфера.

Взагалі радонова вода – це розчин, який містить у своєму складі радон – інертний газ, що має радіоактивні властивості. Радон нестійкий, і досить швидко – приблизно за 90 годин, відбувається його напіврозпад з утворенням альфа-випромінювання. Саме завдяки цьому спектру дії і забезпечуються лікувальні властивості радону.

Радонова вода проявляє різноманітні біологічні ефекти та має широкий спектр терапевтичного застосування:

 1. Захворювання кістково-м'язової системи: остеохондроз хребта, остеоартрити, ревматоїдний поліартрит 0-1-2 ступенів, хвороба Бехтерева - анкілозуючий спондилоартрит, наслідки перелому кісток та ін.
 2. Захворювання нервової системи: полінейропатії, неврити, нейропатії, неврастенії, вегето-судинна дистонія та ін.
 3. Захворювання шкіри: псоріаз, себорея, після опіків у стадії рубцювання, нейродерміти, екземи та ін.
 4. Захворювання серцево-судинної системи: гіпертонічна хвороба I і II ступенів, нейроциркуляторна дистонія, міокардіодистрофія, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, хвороба Рейно та ін.
 5. Гінекологічні захворювання: ендометріоз, хронічні запальні захворювання в стадії ремісії,спайкова хвороба малого тазу, безпліддя та ін.
 6. Урологічні та андрологічні захворювання: хронічний простатит, пієлонефрит в стадіях ремісії та ін.
 7. Захворювання імунної системи: алергічний риніт, алергічна бронхіальна астма легкого ступеню тяжкості, дерматит, харчова алергія.
 8. Захворювання органів дихання: хронічні неспецифічні запальні та обструктивні захворювання легень, хронічні бронхіти, професійні захворювання легень.
 9. Захворювання органів травлення: хронічні гастрити, холецистити, панкреатити, гепатити, коліти, виразкова хвороба шлунка й дванадцятипалої кишки та ін.
 10. Захворювання ендокринної системи: цукровий діабет, гіпертиреоз в стадіях компенсації.

Застереження і протипокази

Проте варто враховувати й протипокази щодо застосування радонових ванн:

 1. Всі захворювання в гострій стадії.
 2. Хронічні захворювання в стадії загострення та декомпенсації.
 3. Гострі інфекційні захворювання.
 4. Злоякісні та доброякісні новоутворення, також при підозрі на ці захворювання.
 5. Серцева недостатність ІІБ – ІІІ ступеню.
 6. Вагітність на всіх термінах.
 7. Туберкульоз в активній стадії.
 8. Венеричні захворювання.
 9. Всі форми захворювань крові.
 10. Кахексія будь-якого походження.
 11. Гнійні процеси та ускладнення.
 12. Часто повторювані або рясні кровотечі.
 13. Епілепсія.
 14. Психічні захворювання.

Детальніше прочитати про механізм дії, біологічні та лікувальні ефекти радонової води можна в статті: Клініко-біологічні ефекти дії випромінювання радону.

Радонове джерело має всі належні державні сертифікати відповідності та безпечного використання в межах курсового лікування. Систематичні перевірки підтверджують, що концентрація радону у Житомирському джерелі повністю відповідає лікувальному рівню, який здатний забезпечити максимальний бальнеологічний ефект.

Раді вас бачити за адресою радонового відділення:

м. Житомир, вулиця Жуйка, 41.

Зупинка маршрутних таксі:

 № 10, 108, 121, 126  -  "Електростанція".